Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

lakas gondok

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lakással, szállással kapcsolatos kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
suta85
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. November 21. Szombat, 23:27    Hozzászólás témája: lakas gondok Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendszeres olvasoja vagyok az oldalnak.Nagyon hasznos es ertekes informaciot talaltam mar az oldalon, de van egy problemam amire nem talaltam valaszt.Mar tobb mint egy eve lakom Angliaban.Egy berelt lakasban lakunk ,termeszetesen megosztva a koltsegeket.Mostanra kicsit megromlott a kapcsolat kozottunk,nem tul kellemes a legkor.Itt a bibi.En nem beszelek angolul,es nem tudom biztosan milyen kovetkezmenyekkel jar egy szerzodesbontas.Az en ertelmezesem szerint a szerzodes egy evre szol,de hat honap utan felbonthato.Ebben nem vagyok biztos...A szerzodesen igy szerepel:12 months with 6 month break clause.Nagyon megkoszonnem ha tudna nekem valaki segiteni,vagy esetleg tanacsot adni,hogy kihez fordulhatok.Elore is koszonom a hozzaszolasokat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 22. Vasárnap, 7:37    Hozzászólás témája: Re: lakas gondok Hozzászólás az előzmény idézésével

suta85 írta:
Rendszeres olvasoja vagyok az oldalnak.Nagyon hasznos es ertekes informaciot talaltam mar az oldalon, de van egy problemam amire nem talaltam valaszt.Mar tobb mint egy eve lakom Angliaban.Egy berelt lakasban lakunk ,termeszetesen megosztva a koltsegeket.Mostanra kicsit megromlott a kapcsolat kozottunk,nem tul kellemes a legkor.Itt a bibi.En nem beszelek angolul,es nem tudom biztosan milyen kovetkezmenyekkel jar egy szerzodesbontas.Az en ertelmezesem szerint a szerzodes egy evre szol,de hat honap utan felbonthato.Ebben nem vagyok biztos...A szerzodesen igy szerepel:12 months with 6 month break clause.Nagyon megkoszonnem ha tudna nekem valaki segiteni,vagy esetleg tanacsot adni,hogy kihez fordulhatok.Elore is koszonom a hozzaszolasokat.

Most nem akarlak bantani, de te alairtal egy szerzodest anelkul, hogy legalabb nagyvonalakban ertetted volna, hogy mit tartalmaz? Funny...

A break clause jelentese: Ha a szerzodes egy evre szol 6 honapos break clause-zal, akkor ez azt jelenti, hogy 6 honapig nem bonthato fel (addig ott kell laknod, illetve fizetni amit fizetni kell), majd a szerzodesben szereplo "notice" figyelembevetelevel 6 honap utan felmondhato. (Notice = felmondas)

Pl a mienk igy szolt - kiemelve az idevago reszeket (1 eves lakasberlet 4 honapos break-kel es legalabb 2 honapos felmondassal, amelyet barmelyik fel kezdemenyezhet)

1. This tenancy agreement is a legal and binding contract and the Tenant is responsible for payment of the rent for the entire agreed term. The agreement may not be terminated early unless the agreement contains a break clause, or written permission is obtained from the
Landlord.

TERM:
For the term of one year less a day with a break clause

(12.3) Providing the tenancy has been in effect for a minimum period of four calendar months the Landlord may by giving not less than two months notice in writing be entitled to terminate the tenancy hereby created any such determination pursuant to the provisions of this clause shall be without prejudice to the claim of either party against the other in respect of any antecedent breach or non-observance of the provisions of this Agreement
(12.4) Providing the tenancy has been in effect for a minimum period of four calendar months the Tenant by giving not less than two months notice in writing be entitled to terminate the tenancy created any such determination pursuant to the provisions of this clause shall be without prejudice to the claim of either party against the other in respect of any antecedent breach or non-observance of the provisions of this Agreement

-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
suta85
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. November 22. Vasárnap, 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszonom a hozzaszolast.Tudom mit irtam ala,csak mivel elmergesedett a helyzet,a lakotarsak mast mondanak.Gondolom azert ,hogy kiszurjanak velunk.Amint olvashattad,en is arragondoltam amit te irtal,csak megerositesre volt szukksegem.Kellett egy fuggetlen ember velemenye is.Koszonom
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 22. Vasárnap, 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

suta85 írta:
Koszonom a hozzaszolast.Tudom mit irtam ala,csak mivel elmergesedett a helyzet,a lakotarsak mast mondanak.Gondolom azert ,hogy kiszurjanak velunk.Amint olvashattad,en is arragondoltam amit te irtal,csak megerositesre volt szukksegem.Kellett egy fuggetlen ember velemenye is.Koszonom

Azert en elmennek azzal a szerzodessel egy CAB-ba es megkerdeznem az ott ulok velemenyet vagy kernek toluk egy olyan ugyved elerhetoseget, ahol az elso 1/2 ora ingyenes (ez alatt kiderul a kerdesedre a valasz)
Csak azert, ha megsem volt igazam, akkor ne engem szidj Nagyon boldog
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lewyke
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 30. Hétfő, 16:35    Hozzászólás témája: No deposit!? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tud valaki olyan Landlordot, vagy Landladyt Bristolban, aki:
-gyerekeseknek is kiadja a hazat
-nincs deposit es egyhavi elore?

min. 2 szobas haz vagy lakas kellene.
2 hetente fizetjuk a rentet, van referenciank:)

Valakinek valami otlet, hogyan tudnank elindulni?
Koszi elore is:)
Vissza az elejére
Sziszi1
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 13. Péntek, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Eloszor is ez eleg surgos dolog !!!!! Szoval en Skociaban elek es a szerzodesem most jar le Majus 29-en delben. Nagyon boldog Ugy volt, megbeszeltuk a landlordal, hogy maradunk es alairjuk a szerzodest 6 honapra, oke eddig meg is egyeztunk. Es a landlord viszont Majus 4-en masodikai datumozassal hozta a levelet, hogy neki nem megfelelo a 6 honap es 12-t akar. Nos hat mi pedig el szeretnek koltozni mivel 1, ez nagyon hosszu ido 2, nagyon kicsi es draga a haz. A levelben az all, hogy egy heten belul valaszoljunk irasban, de ez mar le telt es szerdan irt egy sms-t, hogy mondjuk meg, maradunk vagy sem. Megkerdeztuk a 9 honapot mint a jelenlegi is, de arra is nemet mondott, neki csak egy teljes kinkeserves ev megfelelo. Ezen kivul, szerdan hivtam, hogy jojjon at es beszeljuk meg szemelyesen ezt a dolgot, de valaszra sem meltatott. Mivel nem tudunk hazat szerezni 2 het alatt. O kerte tolunk, ha elhagyjuk a hazat legalabb 2 honappal elotte szoljunk neki, hogy meghirdesse. De erre o pedig hozza azt a levelet, hogy vagy 12 honap vagy koltozzunk ki 29-ig. Mit tehetunk ez ellen? Hogy vagy megprobal kirakni minket, mivel mostanaban sokkal bunkobb is lett vagy bele akar kenyszeriteni ebbe? A masik dolog pedig, hogy hazat probaltunk kivenni, de az ugynokseggel megbeszeltuk a dolgot es utanunk 5-6 oraval kivettek. :S Egy nap 2 csaladnak adtak ki. Nagyon elcsesztek ott valamit.
Koszonom a valaszokat!
Gyongyi
Vissza az elejére
Sziszi1
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 18. Szerda, 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mar megoldodott, koszonom! Mosoly
Vissza az elejére
viviszivi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Augusztus 7. Kedd, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.ha tud valaki segiteni nagyon megkoszonem ,olyan problemam van,hogy mi kibereltunk 1 lakast,es 800 Font per honap,es 6 honapos szerzodessel.800 Font kauciot ki is fizettuk,de a lakas felkesz allapotban van ugy kaptuk meg a kulcsokat.A lakbert felakarjak emelni 1000 Fontra,1 honap utan,tehat egyoldaulag valtoztat az agency.Mi felszeretnenk bontani a szerzodest es visszakapni a kauciot,de erre nem hajlandoak.Ilyenkor kihez vagy milyen szervhez lehet fordulni?A valaszt elore is koszonom.
Vissza az elejére
Christine
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2012. Augusztus 8. Szerda, 5:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

viviszivi írta:
Sziasztok.ha tud valaki segiteni nagyon megkoszonem ,olyan problemam van,hogy mi kibereltunk 1 lakast,es 800 Font per honap,es 6 honapos szerzodessel.800 Font kauciot ki is fizettuk,de a lakas felkesz allapotban van ugy kaptuk meg a kulcsokat.A lakbert felakarjak emelni 1000 Fontra,1 honap utan,tehat egyoldaulag valtoztat az agency.Mi felszeretnenk bontani a szerzodest es visszakapni a kauciot,de erre nem hajlandoak.Ilyenkor kihez vagy milyen szervhez lehet fordulni?A valaszt elore is koszonom.

Keressetek fel mielobb a helyi CAB irodat.
http://www.citizensadvice.org.uk/
xlacax
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Augusztus 20. Hétfő, 7:52    Hozzászólás témája: Mobil Home Hozzászólás az előzmény idézésével

Milyen Angliában lakni egy mobilházban?(Mobil home)
Az a kérdésem hogy vannak olyan lakóparkok ahol lehet e bérelni hozzá területet a mobil házhoz,vagy venni kell telket?
Most mennénk ki angliába és a lakhatást szeretnénnk mobil házzal megoldani,hogy,minnél többet tudjunk spórolni mivel az albérlet nagyon drága.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lakással, szállással kapcsolatos kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban